EN

DOSAB Kümelenme

Otomotivcilerin İran Faaliyeti Başarılı Geçti

Bu kayıt 2714 kez görüntülenmiştir.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Otomotiv ve Yan Sanayi UR-GE Projesi kapsamında, 20-23 Mayıs tarihleri arasında İran’ın Başkenti Tahran’da gerçekleşen B2B ikili iş görüşmeleri, firma temsilcileri tarafından olumlu bulundu. T.C. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yapılan ve oldukça başarılı geçen İran faaliyetine DOSAB’dan 8 ve Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Otomotiv ve Yan Sanayi UR GE Projesinden 9 olmak üzere toplam 17 firmanın temsilcileri katıldı.

KHODRO VE SAİPA FİRMALARI ZİYARET EDİLDİ

İran otomobil sektöründe hem yabancı firmaların montaj fabrikalarıyla hem de kendi otomobil fabrikalarıyla yer alıyor. Khodro ve ülkenin ikinci büyük otomobil üreticisi Saipa otomotiv firmaları, 21 Mayıs tarihinde DOSAB Otomotiv Kümesi temsilcileri tarafından ziyaret edildi. 22 Mayıs tarihinde ise Tahran’da B2B faaliyeti gerçekleştirildi. Aralarında OEM firmalarının da bulunduğu İranlı firmalar bu ikili görüşmelere yoğun ilgi gösterdi. Gün boyunca yoğun geçen faaliyette firmalar işbirliği potansiyeli taşıyan yeni firmalarla ikili görüşmeleri gerçekleştirdiler.

DOSAB'DAN FAALİYETE KATILAN FİRMALAR

DOSAB Otomotiv Kümesinden İran faaliyetine katılan firmalar şöyle; A Plas Genel Otomotiv San. ve Ltd. Şti, Eta Yedek Parça ve Kauçuk İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., Erkalıp Kalıp Makina ve Metal Eşya Sanayi Tic. Aş., B-Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Madencilik, Jeotermal, Turizm, Sivil Havacılık ve Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Orven Kauçuk Makina Yedek Parça Turizm Sanayi Ticaret Ltd Şti., Beyçelik Gestamp Kalıp ve Oto Yan Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A. Ş., Topçesan Topbaş Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz