EN

DOSAB Kümelenme

Automotive Meetings 2019 Olumlu Not Aldı

Bu kayıt 4391 kez görüntülenmiştir.

Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, Bursa Organize Sanayi Bölgesi ana sponsorluğunda Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB), Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB), Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB) ve Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde, bu yıl ikincisi düzenlenen “Automotive Meetings-Bursa” (Otomotiv Buluşmaları-Bursa) etkinliği, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 12-14 Kasım 2019 tarihlerinde yapıldı.

Türkiye dahil 35 ülkeden 250’nin üzerinde otomotiv ana ve yan sanayi firması temsilcisini bir araya getiren buluşmada yeni modeller, siparişler ile trendler görüşüldü ve sektörün son durumu ele alındı.

Dünyanın otomotiv devlerini buluşturan etkinliğin açılış törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sühendam Urbay, OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Latif Deniz, DOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Çakır ile HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun başta olmak üzere yerli ve yabancı otomotiv sektör temsilcileri katıldı.

KATILAN DOSAB FİRMALARI

İlk gün konferansların ardından ikinci ve üçüncü gün firmalar stant açtı, önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri yapıldı. DOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi UR Ge Projesi olarak stant açarken ayrıca küme üyesi 10 firma da ayrı ayrı stantlarla etkinlikte yer aldı. Etkinliği katılan DOSAB Ur Ge Projesi Firmaları şöyle; A Plas Genel Otomotiv Mamulleri Ltd.Şti., Beyçelik Gestamp Otomotiv A.Ş., B-Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Sivil Havacılık A.Ş., Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş., Erkalıp Kalıp Makina ve Metal Eşya Sanayi Tic. A.Ş., Hüner Kriko Yedek Parça Sanayi Tic. Ltd. Şti., Omtek Otomotiv Mobilya Sanayi ve Tic A.Ş., Orven Kauçuk Makina Yedek Parça Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Seger Ses ve Elektrikli Gereçler San. A. Ş., Şahinkul Makina ve Yedek Parça San. Tic. A.Ş.

FİRMA TEMSİLCİLERİ OLUMLU DÖNÜŞ BEKLİYOR

Automotive Meetings sırasında, Jaguar Land Rover- Slovakya ve İngiltere satın alma yetkilileriyle, DOSAB küme firmaları arasında özel birebir görüşme gerçekleşti. Ayrıca firma temsilcileri etkinliğin ilk gününde konuşma ve sunum yapan BMW China ve Daimler China satın almacıları ile de görüştüler.

Firma temsilcileri 2017 yılına göre, katılımcı ve yabancı alıcı sayısının daha fazla olduğunu ve etkinliğin ilk yıla göre daha da başarılı geçtiği görüşünü dile getirdi. DOSAB katılımcı firmaları, faaliyetteki görüşmelerinin verimli geçtiğini ve olumlu dönüşler almayı beklediklerini belirttiler.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz