EN

DOSAB Kümelenme

Ev Tekstilcilerine Dış Ticaret İstihbarat ve Stratejisi Eğitimi Verildi

Bu kayıt 422 kez görüntülenmiştir.

DOSAB Bölge Müdürlüğü, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Ev Tekstil II UR-GE Projesi kapsamında, firmaların iç yapılarını güçlendirmeye destek olmak amacıyla eğitim faaliyetlerine başladı. İlk olarak 19 Haziran 2019 tarihinde, “Dış Ticaret İstihbaratı ve Stratejisi” eğitim programı gerçekleştirildi. Toplamda 1 gün-8 saat süren eğitim, projenin başlangıç aşamasında firmalarla birlikte oluşturulan ihtiyaç analizi raporunda ortaya çıkan talep ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak gerçekleştirildi.

Eğitim içeriğinde, “Küresel Pazarlama Stratejisi Geliştirme”, “Uluslararası Pazara Açılma”, “Hedef Pazar Belirleme Süreci”, “Rekabetçi İstihbarat”, “Uluslararası Pazar Araştırması”, “Hedef Pazarda Müşteriye Ulaşma”, “E-Ticaret Strateji Oluşturma” gibi konu başlıkları yer aldı.

Faaliyete DOSAB Ev Tekstil II URGE Projesi kapsamında, kümede yer alan 18 firmanın tamamı katılım gösterirken; faaliyetin sonunda, seçilen bir ürün grubu bazında örnek uygulama eğitimi verilerek, katılımcıların dış ticaret istihbaratı ve stratejisi ile alakalı gelişimleri pekiştirildi. Faaliyet kapsamında verilen eğitimin oldukça fayda sağladığını belirtilen katılımcılar için ilerleyen dönemlerde de ihtiyaç analizi raporu doğrultusunda yeni eğitim ve danışmanlık programları planlanıyor.

DOSAB Ev Tekstili I. Ur-Ge Projesi, 2015-2018 tarihlerinde tamamlanmış, başarılı sonuçların ardından 2019 yılında II.Ur-Ge Projesi, 6’sı yeni 18 firmanın katılımıyla kuruldu.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz