EN

DOSAB Kümelenme

DOSAB Otomotiv Kümesi İspanya Automotive Meetings’e katıldı

Bu kayıt 685 kez görüntülenmiştir.

Dünya otomotiv sektörünün birçok önemli ülkesinde düzenlenen Automotive Meetings organizasyonlarından biri 26-27 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya’da yapıldı. Madrid’deki organizasyonu DOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi’nde yer alan 9 firma da katıldı.

Madrid Automotive Meetings etkinliği; Ticaret Bakanlığı desteği ile Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen DOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi UR-GE Projesi’nin, üçüncü yurt dışı pazarlama faaliyeti oldu. İş görüşmelerinde Seat, Ford, Renault, Iveco gibi OEM firmalarının yanı sıra Tier 1 gruplarından da farklı satın almacı firmalar yer aldı. DOSAB Otomotiv Ur-Ge Projesi Madrid yurt dışı pazarlama faaliyetine A Plas Genel Otomotiv, B-Plas Bursa Plastik, Elatek Kauçuk, Erkalıp Kalıp, Hüner Kriko, Omtek Otomotiv, Orven Kauçuk, Seger Ses ve Elektrikli Gereçler ve Şahinkul Makina firmalar katılım gösterdi.

Organizasyonun ilk gününün, ilk yarısında tüm dünyada otomotiv sektöründe gelişmelerin ele alındığı ve uluslararası katılımcıların yer aldığı konferans ve paneller düzenlendi. Programın devamında ise, katılımcı firmaların, etkinliğe katılan tüm firma profillerini inceleyerek oluşturdukları; önceden belirlenmiş ve seçilmiş, 120’ye yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. DOSAB, faaliyet süresince yapılan ikili görüşmelerden memnun kalan firmalar için, Otomotiv ve Yan Sanayi URGE Projesi kapsamında ilerleyen dönemlerde de farklı ihracat pazarlarına yönelik çalışmalar yapmaya devam edecek.

Automotive Meetings etkinlikleri bugüne kadar, Amerika-Detroit, Meksika-Queretaro. Kolombiya-Bogota, Romanya-Bükreş ve Türkiye-Bursa’da gerçekleştirildi. Bursa Automotive Meetings, 12-14 Kasım 2019 tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz