EN

DOSAB Kümelenme

Otomotiv Kümesi Çekya veSlovakya Pazarlama Faaliyeti

Bu kayıt 820 kez görüntülenmiştir.

TC Ekonomi Bakanlığı desteği ile Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen DOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında, ikinci yurt dışı pazarlama faaliyeti Çekya ve Slovakya’ya gerçekleştirildi.

15-20 Nisan tarihleri arasında, Prag’dan başlayan faaliyetin ilk gününde Mlada Bloslav şehrindeki Skoda araç üretim tesisleri ve Skoda müzesi ziyaret edildi, yetkililerden araç üretimleri hakkında bilgi alındı. Prag’da ayrıca DOSAB UR-GE projesi katılımcı firmaları, araç üreticisi ve otomotiv yan sanayi üreticisi firmalarla (OEM ve Tier1 , Tier2) ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Yurt dışı pazarlama faaliyeti kapsamında 18 Nisan’da Volkswagen’in Slovakya’daki Martin fabrikası ziyaret edildi. 19 Nisan tarihinde Bratislava’da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. İş görüşmelerine Jaguar, Land Rover, Kia, Volkswagen gibi OEM firmalarının yanı sıra Tier 1 guplarından da farklı satın almacı firmalar katıldı.

DOSAB Otomotiv Ur-Ge Projesi Çekya-Slovakya yurt dışı pazarlama faaliyetine 9 firma katılım gösterdi. Bu firmalar A Plas Genel Otomotiv, B-Plas Bursa Plastik, Elatek Kauçuk, Erkalıp Kalıp, Hüner Kriko, Omtek Otomotiv, Orven Kauçuk, Seger Ses ve Elektrikli Gereçler ve Şahinkul Makina oldu. Faaliyette 80’e yakın iş görüşmesi gerçekleştirildi. Omtec Otomotiv yetkilileri katılım gösterdikleri pazarları ve bazı OEM firmaları tanıma imkanı elde ettiklerini belirtirken, aynı zamanda yeni projelere başlama fırsatı yakaladıklarını da belirttiler. DOSAB, Otomotiv ve Yan Sanayi URGE Projesi kapsamında ilerleyen dönemlerde de farklı ihracat pazarlarına yönelik çalışmalar yapmaya devam edecek.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz