EN

DOSAB Kümelenme

İtalya Sektörel Ticaret Heyeti Faaliyeti

Bu kayıt 539 kez görüntülenmiştir.

Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nce, Ekonomi Bakanlığı 2011/1 Pazar Araştırması Tebliği kapsamında, İtalya’ya Sektörel Ticaret Heyeti düzenlendi. DOSAB Ev Tekstili Ur-Ge Projesi’nde yer alan veya DOSAB katılımcısı olan firmalar, 1-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Como Kentinde düzenlenen International Observatory etkinliğine katılım gösterdi. 2-4 Mayıs tarihlerinde, dünyanın en prestijli perdelik ve döşemelik kumaş fuarlarından olan Proposte ile eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliğe Avrupalı firmalar başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden üst düzey ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

DOSAB İtalya Sektörel Ticaret Heyeti ile faaliyete katılan 8 perdelik ve döşemelik kumaş üreticisi firma, ziyaretçilerini Cernobbioshed alanında kendilerine ait stantlarında ağırladılar. Faaliyete ilk defa katılan bazı firmalar yeni müşteriler ile tanışma ve işbirliği imkanı elde ederken, etkinliğe önceki yıllarda katılım gösteren bazı firmalar da yeni siparişler aldılar.

Faaliyete katılım gösteren firmalar; Çahan Tekstil, Gülinan Tekstil, Işıkser Tekstil, Safas Tekstil (Fıoretta), Teksium Tekstil, Vino Kadife Tekstil, Yücel Mensucat (Vallini) ve Sait Nalbur Tekstil (Caravelle) oldu. İtalya Sektörel ticaret heyeti Programına katılan firma temsilcileri, bu faaliyete katılımlarının pazarda var olan yerlerini güçlendirmelerine ve potansiyel alternatif pazarlar bulmalarına yardımcı olduğunu belirttiler.

© Copyright 2015 - Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü | Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz